Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Żydowski Uniwersytet Otwarty

zuo 2019

Centrum Kultury Jidysz w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych historią i kulturą żydowską na zajęcia Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego. 20 lutego rusza semestr letni 2018/2019, którego tematem przewodnim będzie „Od Golema do sztucznej inteligencji - wizje przyszłości w kulturze żydowskiej”.

Zapisy przyjmowane są do 15 lutego.

W nadchodzącym semestrze uwaga studentów i wykładowców skupi się na wizjach przyszłości obecnych przez wieki w kulturze żydowskiej.

Począwszy od tekstów oraz toposów biblijnych i folklorystycznych słuchacze dowiadywać się będą, w jaki sposób mówiono i myślano o przyszłości w świecie tradycyjnym. Przyjrzą się również czasom współczesnym – sprawdzą, jak wyglądały koncepcje przyszłości diaspory żydowskiej wśród działaczy organizacji żydowskich oraz myślicieli XX-wiecznych oraz w XIX i XX-wiecznej literaturze futurystycznej, kinematografii czy sztuce.

Wśród wykładowców w tym semestrze znajdą się między innymi: prof. Daniel Grinberg, dr Agnieszka Haska, mgr Bella Szwarcman-Czarnota, dr Joanna Ostrowska, Karol Becker i Małgorzata Kordowicz. W semestrze letnim odbędą się również zajęcia seminaryjne, które poprowadzą: dr Piotr Paziński, prof. Adam Lipszyc i dr Agnieszka Gajewska.

Zajęcia odbywać się będą w środy i wybrane poniedziałki w godzinach 17.30-20.30 w Centrum Kultury Jidysz przy ul. Andersa 15 w Warszawie.


Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2019 lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Rozpoczęcie semestru: 20 lutego 2019.


Opłata za semestr: 100 zł ulgowa (studenci, seniorzy), 150 zł zwykła.

 

Studenci UW regularnie uczęszczający na zajęcia po ukończeniu semestru i zdaniu egzaminu uzyskują 5 punktów ECTS w ramach przedmiotów ogólnouniwersyteckich.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 22 409 91 00

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież