header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Prezenty na walentynki

Walentynki prezent

Walentynki plasują się w czołówce najbardziej dochodowych świąt obchodzonych w Polsce, zaraz po Bożym Narodzeniu i Wielkanocy. W zeszłym roku Polacy wydali na prezenty dla najbliższych 1,5 mld złotych, w tym roku stawka wzrośnie.

Wśród najchętniej kupowanych prezentów są kwiaty, słodycze, biżuteria i perfumy. Coraz częściej jednak zamiast materialnych upominków wybieramy wspólnie spędzony czas z ukochaną osobą – w restauracji lub kinie.

Liczba osób celebrujących święto zakochanych w Polsce przybywa, zwłaszcza wśród przedstawicieli Generacji Z i Millenialsów. Jak podaje Picodi już ponad 70% Polaków deklaruje, że obchodzi walentynki, a wśród osób będących w związkach tylko 9% mężczyzn i 3% kobiet ignoruje to święto *1. Zmienia się nie tylko podejście do tego wydarzenia, ale również sposób dokonywania transakcji zakupowych. Według badań przeprowadzonych przez National Retail Federation (NRF) wydatki na walentynki w USA w 2019 roku mogą przekroczyć rekordową sumę 20 miliardów dolarów, a jedna trzecia kupujących zostawi te pieniądze w sklepach internetowych. Nie dziwi więc fakt, że sprzedawcy już od połowy stycznia oferują zakochanym promocyjne zakupy oraz prześcigają się w podsuwaniu pomysłów na prezenty.

Najchętniej kupowane prezenty

Do najchętniej kupowanych – a jednocześnie najczęściej oczekiwanych – prezentów walentynkowych dla kobiet możemy zaliczyć kwiaty, słodycze, biżuterię i perfumy. Jeśli chodzi o udane prezenty dla mężczyzn, to wśród wymienianych upominków panowie chętnie widzą gadżety elektroniczne lub bony podarunkowe na zakupy związane z ich zainteresowaniami.

Jeśli chcemy sprawić ukochanej osobie prawdziwą radość, warto zadbać nie tylko o wybór prezentu, ale i dodatkową oprawę – pięknie zapakowane dostarczą dodatkowych wrażeń. Tym bardziej, że zakup wymarzonego upominku staje się coraz łatwiejszy. Sklepy internetowe prześcigają się w ofercie i dodatkowych usługach, takich jak odpowiednie zapakowanie podarunku. Co ważne – całość dostarczą pod wskazany adres.

Kolekcjonowanie doświadczeń

Według raportu PwC *2 Polacy coraz częściej wolą zainwestować w czas spędzony z bliskimi niż w produkty materialne, ponieważ mają świadomość, że rodzina i znajomi są najcenniejsi. 33% ankietowanych potwierdziło, że wydaje pieniądze na potrzeby związane z doświadczeniem. A 30% twierdzi, że przedmioty materialne są dla nich ważne.

W Polsce walentynki cieszą się coraz większą popularnością, dzięki zmianie naszego podejścia do ich celebracji. Przestajemy myśleć o nich w kategoriach kupowania wymuszonego drobiazgu, żeby zdać test z miłości, a zaczynamy traktować je jako okazję do spędzenia czasu z ukochaną osobą – randkę. Dlatego jedną z najczęściej wybieranych opcji prezentowych jest wspólne wyjście do restauracji czy kina. Sprawdzają się też krótkie podróże, wizyty w SPA czy bilety na koncerty. Wiele restauracji przygotowuje na ten dzień specjalne menu walentynkowe lub dodaje do standardowej oferty słodkie upominki. Kina, hotele i biura podróży również dostosowują się do potrzeb zakochanych i szykują im moc wrażeń.

Prezenty erotyczne online

Walentynki to najbardziej intensywny czas pracy dla sklepów erotycznych online, które zaliczają w tym czasie kilkukrotnie wyższe przychody. A jest z czego wybierać – asortyment jest naprawdę szeroki i mocno zróżnicowany pod względem oczekiwań klientów i zasobu ich portfela. O czym trzeba pamiętać, kupując erotyczne gadżety? I czy można zwrócić taki prezent, jeśli nie spotka się z uznaniem drugiej strony, lub – w przypadku seksownej bielizny – po prostu nie pasuje?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o bezpieczeństwie i wyborze odpowiedniego sprzedawcy. Zamawiając gadżety erotyczne, musimy wiedzieć, że spełniają one odpowiednie atesty, są zdrowe (nie zawierają szkodliwych substancji) i bezpieczne dla ciała. Ponadto zaufane sklepy erotyczne zapewniają swoim klientom dyskrecję. Przesyłki są pakowane i opisywane w taki sposób, aby nie zdradzały swojej zawartości.

- Kupując w sklepach, które posiadają odpowiednie certyfikaty, takie jak certyfikat Trusted Shops, mamy pewność, że sklep jest uczciwy, wysyła towar zgodnie z informacjami i przestrzega prywatności swoich klientów – mówi Anna Rak, Country Manager Trusted Shops w Polsce.

Zakup prezentu a możliwość późniejszego zwrotu

Zakupy w sklepie internetowym to z punktu widzenia prawa umowa zawierana ze sprzedawcą na odległość. Można od niej odstąpić na zasadach określonych w ustawie o prawach konsumenta. W ciągu 14 dni od momentu otrzymania towaru możemy zgłosić chęć odstąpienia od umowy. Gdy już to zrobimy, mamy następnie kolejne 14 dni na odesłanie towaru do sklepu. Jednak przepisy wskazują również wyjątki – ze względu na specyfikę niektórych produktów ich ponowna sprzedaż byłaby niemożliwa lub znacznie utrudniona, dlatego istnieją kategorie produktów w odniesieniu do których możliwość odstąpienia od zakupu i zwrotu została wyłączona.

Do wyjątków zaliczają się m.in. rzeczy dostarczone w zapieczętowanym opakowaniu ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, takie jak np. niektóre gadżety erotyczne czy kosmetyki. Nie będziemy mogli ich zwrócić jeśli oryginalne, zapieczętowane ze względów higienicznych opakowanie zostanie przez nas otwarte. Przeważają wówczas względy związane z ochroną zdrowia i higieny. Jednak w praktyce często okazuje się, że e-sklepy podchodzą do kwestii zwrotów indywidualnie. Widać to na przykładzie bielizny – niektóre sklepy internetowe naklejają na bieliznę specjalne folie ochronne. Możliwość zwrotu zostaje wówczas wyłączona dopiero w przypadku usunięcia ochronnej foli higienicznej. Dlatego też, decydując się na zakup walentynkowego prezentu online, warto zapoznać się z regulaminem danego e-sklepu i jego polityką w zakresie zwrotów.

*1 https://www.picodi.com/pl/mozna-taniej/milosc-dzwignia-handlu

*2 https://www.pwc.pl/pl/pdf/polacy-na-zakupach-raport-pwc-2018.pdf

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Zgrzytasz zębami w nocy?

  Zgrzytanie zębami to poważna dolegliwość, która może dotyczyć aż 10 proc. dorosłej populacji. Obolała szczęka, gorsza estetyka i kondycja zębów, ich utrata, chroniczne bóle głowy, niekorzystny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie ogólne – to tylko niektóre z grożących konsekwencji. Jak uporać się z problemem?

  Skąd wiedzieć, że cierpisz na bruksizm?

  Bruksizm to dość powszechne zaburzenie pracy stawu skroniowo-żuchwowego, które przejawia się niekontrolowanym zgrzytaniem i zaciskaniem zębów. Występuje zarówno u dorosłych (najczęściej między 25. a 44 r.ż.), jak i dzieci.

  Więcej…  
 • Okulary przywracają młodość

  Wyraźny obraz widziany z każdej odległości to komfort, na który w pewnym wieku mało kto może sobie pozwolić. Korzystanie z kilku par okularów, które zapewnią odpowiednie widzenie od dali do bliży jest dość uciążliwe. Co można zrobić, aby doskonale widzieć niezależnie od wieku? Czy można pozbyć się często używanej po 40-stce „drugiej pary okularów do czytania” ?

  Narząd wzroku jest jednym z najważniejszych dla człowieka, bo dzięki niemu odczytujemy ogromną ilość bodźców określających otoczenie i warunkujących postrzeganie świata. Nasze oczy dostarczają nam wielu informacji o odległościach, kształtach, ruchu oraz barwach. Dobry wzrok jest niezbędny w każdej pracy zawodowej.

  Więcej…  
 • Walentynki a nasze serce

  Każdego dnia „bije” 100 tysięcy razy. Przez całe życie wielokrotnie więcej - ponad 3,5 miliarda. W godzinę toczy ponad 300 litrów krwi. Dzięki jego niezmordowanej pracy żyjemy. Serce - symbol miłości, którego - jak na ironię – większość Polaków nie kocha. Specjaliści CM Medyceusz w Walentynki radzą, jak i dlaczego trzeba dbać o serce?

  Serce wtłacza w nas życie – niemal dosłownie. Jest naszą wewnętrzną pompą, pozwalającą zamienić w płucach odtlenowaną krew z żył i tętnicami tchnąć ją natlenowaną do najdalszych zakątków ciała. Bez tego procesu nie da się żyć. Co robić zatem, aby utrzymywać serce w dobre formie?

  Więcej…  
 • Przebarwienia na skórze

  Ciemniejsze plamy na skórze to dla wielu kobiet przyczyna dyskomfortu, powodująca utratę pewności siebie. Przebarwienia na twarzy czy dekolcie, choć mogą zostać ukryte pod warstwą makijażu, nie znikają samoistnie – do tego potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Czym charakteryzują się te zmiany oraz jak sobie z nimi radzić, podpowiada Olga Kamińska, Training Manager marki Biologique Recherche.

  Dlaczego przebarwienia pojawiają się na naszej skórze?

  Więcej…  
 • Jak zadbać o gładkość naszych stóp?

  Gdy nasze pięty są zrogowaciałe najczęściej sięgamy po tradycyjne pumeksy, które jednak są mało praktyczne. Warto postawić na marokański pumeks Hammam, który wytwarza się z bogatej w minerały, glinki czerwonej. Dzięki wygodnej rączce, wyżłobionym rowkom, a także odpowiedniej wielkości i twardości - pozwoli cieszyć się gładkimi stopami.

  Więcej…  
 • Kolonoskopia wirtualna

  Zauważasz u siebie dolegliwości takie jak krwawienia z odbytu, utrzymującą się biegunkę, ból czy parcie na stolec? Nie lekceważ ich i nie traktuj jak wirtualnych problemów. Mogą bowiem zwiastować realną chorobę – nawet raka jelita grubego. W diagnozie może pomóc wirtualna kolonoskopia. Na czym polega to badanie i kiedy warto je wykonać?

  Co to jest wirtualna kolonoskopia i kiedy dobrze ją wykonać?

  Więcej…  

Aktualności seniora

Chroniczne zmęczenie i senność

W Polsce choruje na cukrzycę trzy miliony osób. Co powinno zaniepokoić i zmobilizować nas do sprawdzenia ryzyka zachorowania? Test do samodzielnego zmierzenia ryzyka zachorowania na cukrzycę.

Więcej…

Ból brzucha

Kłujący ból brzucha – w zależności od lokalizacji bólu i jego natężenia może sugerować wystąpienie różnych poważnych chorób; zwłaszcza, jeżeli towarzyszą mu dodatkowe objawy, takie jak gorączka czy wymioty. Co oznacza ból występujący w poniżej opisanych miejscach?

Więcej…

Badania wątrobowe

Próby wątrobowe jest to badanie z krwi, mające na celu ocenić stan wątroby. Osoby w przypadku których zachodzi podejrzenie co do nieprawidłowego funkcjonowania lub uszkodzenia tego narządu są kierowane na badania oznaczające poziom: ALAT, ALP, AspAT, GGTP, LDH, Bilirubiny całkowitej, ChE.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie