Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Poraj - spotkanie seniorów

Poraj seniorzy 02
W Zaborzu spotkali się seniorzy zrzeszeni w porajskim kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Odbyło się ognisko z kiełbaskami zorganizowane przez Związek. To był aktywny przełom roku porajskich seniorów. Tego słonecznego, zimowego, styczniowego dnia na wspólną imprezę integracyjną w plenerze przybyli członkowie Koła Poraj.
Było ognisko, pieczone kiełbaski, kaszanka i radosne śpiewy. Po upieczeniu kiełbasek wszyscy zasiedli przy stole, gdzie nie mogło zabraknąć wyśmienitego bigosu, gorącego żurku czy przystawek oraz ciast. Jeden z klubowiczów przygrywał na akordeonie do tańca, a wszyscy wesoło bawili się i biesiadowali. Choć na dworze panował chłód, to gorąca atmosfera bawiącym się wewnątrz budynku seniorom dopisywała do późnych godzin wieczornych. „Gdy spotkanie dobiegało ku końcowi, na twarzach uczestników panował uśmiech i zadowolenie z tak wspaniałego spotkania” – podkreśla przewodniczący Koła Andrzej Jasiulek.
Poraj seniorzy 01
Porajscy seniorzy mają jednak w pamięci niedawne spotkanie wigilijne. Na tradycyjnej wieczerzy opłatkowej spotkali się tuz przed końcem roku. Za wspólnym świątecznym stołem zasiedli m.in.: ks. Proboszcz Zdzisław Zgrzebny, wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak i dyrektor GOK Poraju Magdalena Ryziuk –Wilk. Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne. Spotkanie przebiegało w sympatycznej, refleksyjnej atmosferze. Wspólnie śpiewano kolędy, dzielono się opłatkiem, składano życzenia.
logo UG Poraj
Seniorzy pragna wyrazić szczególne podziękowania dla sponsorów, za wsparcie tego spotkania: Firmy „Omega Transport” Piotra Sikorskiego, Firma „Danielli Transport” i „Ociepka Transport”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież