Domy seniora w Polsce

dom opieki Katowice

 Dom Pomocy Społecznej - jak wybrać właściwy?

dr Joanna Plak-Warecka

W mediach co jakiś czas pojawiają się informacje o znanych piosenkarzach/aktorach, którzy ostatnie lata swojego życia zdecydowali się spędzić w domach pomocy społecznej. Powody są rożne - brak członków rodziny mogących opiekować się seniorem w jego środowisku domowym, postępująca niesprawność, pogarszający się stan zdrowia utrudniający lub uniemożliwiający samodzielne wykonywanie codziennych czynności.

Czytaj więcej...

Seniorze uważaj na oszustów!

Karta kredytowa ecommerce

Nowe metody oszukiwania seniorów

dr Joanna Plak-Warecka

Metoda na wnuczka nie jest już jedynym sposobem oszukiwania seniorów i wyłudzania od nich pieniędzy. W niniejszym artykule zostaną omówione inne szkodliwe działania, które coraz bardziej zyskują na popularności wśród oszustów.

E-mail z ZUS informujący o błędzie w składkach, często zawierający błędy językowe. Do maila dołączony jest załącznik zawierający złośliwe oprogramowanie, umożliwiające pobranie z komputera danych osobowych oraz uzyskanie dostępu do kont bankowych.

Czytaj więcej...

Bezrobocie kobiet we Włoszech

Bonus Donne Disoccupate

Bonus Donne Disoccupate – włoskie remedium na bezrobocie kobiet

dr Joanna Plak

Z danych opublikowanych przez ISTAT (włoski Urząd Statystyczny) wynika, że wśród osób, które straciły pracę w grudniu 2020 r., aż 98% stanowią kobiety. Na taką sytuację bez wątpienia wpłynęła pandemia, której ekonomiczne konsekwencje dotknęły branże zdominowane przez kobiety, takie jak: sektor beauty, turystyka, hotelarstwo, gastronomia. Niemniej sytuacja Włoszek na rynku pracy, na tle innych państw UE, jest bardzo niekorzystna.

Czytaj więcej...

Zachodniopomorskie - Seniorzy I

Srebrzysci akordeonisci

Seniorzy w województwie zachodniopomorskim

Cz. I

dr Joanna Plak

Czwarta część informatora, poświęconego działaniom realizowanym na rzecz seniorów w poszczególnych województwach, jest dedykowana regionowi zachodniopomorskiemu. W niniejszym artykule zostaną omówione inicjatywy realizowane przez prężnie działające instytucje, takie jak: Centrum Seniora w Szczecinie oraz Akademia Seniora. Aktywni 50+.

CENTRUM SENIORA W SZCZECINIE

Centrum Seniora w Szczecinie mieści się przy ul. Bolesława Śmiałego 16/U2,

Czytaj więcej...

Zachodniopomorskie - Seniorzy II

Wsparcie seniorów w województwie zachodniopomorskim

Cz. II

dr Joanna Plak

Joanna Plak

Seniorzy mieszkający w Szczecinie mogą skorzystać z licznych ulg i zniżek, które gwarantuje im posiadanie karty seniora. O wydanie Szczecińskiej Karty Seniora mogą wystąpić mieszkańcy Szczecina, którzy ukończyli 65 lat. Dokument jest wydawany bezterminowo, na podstawie wniosku złożonego w Urzędzie Miasta Szczecin. Zniżki obowiązują w wybranych: sklepach, teatrach, muzeach, ośrodkach sportu i rekreacji, placówkach medycznych. Ich wykaz jest dostępny na stronie: www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl

Władze Szczecina wydają również certyfikaty miejsc przyjaznych seniorom, które oferują swoje usługi mając na uwadze ich dopasowanie do potrzeb tej grupy wiekowej.

Czytaj więcej...

Zachodniopomorskie - Seniorzy III

Wsparcie seniorów w województwie zachodniopomorskim

cz. III

dr Joanna Plak

Joanna Plak

W III części cyklu zachodniopomorskiego zostaną zaprezentowane działania dla seniorów, realizowane przez wybrane podmioty, w szczególności organizacje pozarządowe, mające swoje siedziby w Szczecinie.

Centrum Mentoringu i Wolontariatu Seniorów w Szczecinie zajmuje się aktywizacją seniorów poprzez promowanie wolontariatu i mentoringu osób w podeszłym wieku. Seniorzy są wolontariuszami w Książnicy Pomorskiej i filach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, gdzie porządkują zbiory biblioteczne oraz biorą udział w akacjach organizowanych przez te placówki jak np. „Podróże po książkowym origami- zabawy z papierem dla maluchów”, czy czytanie „Quo Vadis” w ramach akcji Narodowe Czytanie.

Czytaj więcej...

Zachodniopomorskie -Seniorzy IV

Wsparcie seniorów w województwie zachodniopomorskim

cz.IV

dr Joanna Plak

Joanna Plak

W ostatniej części cyklu zachodniopomorskiego zostaną przedstawione informacje na temat oferty instytucjonalnej dla seniorów zamieszkujących w tym województwie.

DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ

(wybrane, z ofertą dla seniorów)

 

Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta”

Adres: ul. Krucza 17, Szczecin

Telefon: 91 455 83 33

Dla kogo: osoby w podeszłym wieku i przewlekle, somatycznie chorzy

Liczba miejsc: 241

Orientacyjny koszt pobytu: 4409,40 zł

Czytaj więcej...

Oferty pracy dla seniorów

Praca gardening 1

Projekty zatrudnieniowe dla seniorów – przykłady dobrych praktyk.

dr Joanna Plak

Coraz więcej pracodawców, dbając o właściwe wykorzystanie zasobów ludzkich, realizuje działania służące zarządzaniu wiekiem pracowników. A to oznacza, że doceniają oni potencjał osób w wieku dojrzałym i chętnie zatrudniają osoby, które chcą kontynuować aktywność zawodową lub powrócić na rynek pracy po przejściu na emeryturę. W niniejszym artykule zostaną omówione dwa projekty mające na celu aktywizację zawodową tej grupy wiekowej.

Czytaj więcej...

Podkategorie