Darmowe leki dla seniorów

Apteka drogeria

Darmowe leki dla seniorów, którzy ukończyli 75 lat – podstawowe informacje.

dr Joanna Plak-Warecka

Senior, który chce skorzystać z możliwości, jakie oferuje rządowy program Leki 75+, musi spełnić jednocześnie następujące warunki:

Czytaj więcej...

Oferta ubezpieczenia seniorów I

Rowerzystka seniorka

Ubezpieczenia zdrowotne dla seniorów

dr Joanna Plak-Warecka

Seniorzy, ze względu na wiek i zwiększoną podatność na zachorowania, są dosyć ryzykowną grupą klientów dla towarzystw ubezpieczeniowych. Jednocześnie liczba seniorów wzrasta, podobnie jak ich stan świadomości na temat zdrowego życia oraz gotowość do większej dbałości o zdrowie, co wiąże się z chęcią inwestowania pieniędzy w polisy zdrowotne.

Czytaj więcej...

Oferta ubezpieczenia seniorów II

Ubezpieczenia na życie dla seniorów

dr Joanna Plak-Warecka

Joanna Plak Warecka

Seniorzy są dosyć ryzykowną grupą dla towarzystw ubezpieczeniowych, stąd polisy dla nich są obwarowane licznymi dodatkowymi klauzulami. Ubezpieczenie na życie (unż) dla seniora różni się od unż w innych grupach wiekowych. Przede wszystkim ma ono na celu zabezpieczyć bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego. Istnieje możliwość poszerzenia zakresu o ochronę na wypadek poważnej choroby, ale to rozwiązanie jest oferowane jedynie przez wybrane towarzystwa, a tym samym nie jest dostępne dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych. Należy podkreślić, że im później senior zdecyduje się przystąpić do ubezpieczenia, tym wyższą składkę zapłaci.

Czytaj więcej...

Salony SPA dla seniorów

SPA wellness

Zabiegi kosmetyczne dla seniorów

dr Joanna Plak-Warecka

Seniorzy coraz bardziej świadomie i coraz chętniej dbają nie tylko o swoje zdrowie, ale także o wygląd. Ponieważ dojrzała skóra jest bardzo wymagająca, istotny jest właściwy dobór zabiegów. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą gabinety kosmetyczne, salony SPA, uwzględniając w swojej ofercie zabiegi kosmetyczne dedykowane seniorom. Jakie warto polecić osobom, które ukończyły 50 rok życia?

Czytaj więcej...

Zalecane badania dla seniorów

Labolatorum diagnostyka

Jakie badania należy wykonać po ukończeniu 50 roku życia?

dr Joanna Plak-Warecka

 Po 50 roku życia wzrasta ryzyko zachorowania na schorzenia typowe dla dojrzałego wieku. Aby zminimalizować zagrożenie, osobom które osiągnęły ten wiek, rekomenduje się skorzystanie z pakietu badań profilaktycznych, który pozwoli na wykrycie wczesnych objawów chorób i umożliwi rozpoczęcie ich leczenia w optymalnym momencie.

Czytaj więcej...

Pomoc i wsparcie dla seniorów

 

Osoby niepelnosprawne

Wsparcie seniora w codziennym życiu. Pomoce i udogodnienia dla seniora. *1

dr Joanna Plak-Warecka

Wraz z upływem lat pogarsza się stan zdrowia seniorów. Przekłada się to na upośledzenie samodzielności i zwiększenie zapotrzebowanie na korzystanie ze wsparcia innych osób w wykonywaniu codziennych czynności.

Czytaj więcej...

Wiek emerytalny w Europie

Seniorzy i emerytura 1

Wiek emerytalny, przeciętna wysokość emerytury oraz wydatki emerytów na żywność
w wybranych krajach europejskich *1

dr Joanna Plak-Warecka

W niniejszym artykule zostaną zaprezentowane informacje na temat: wieku emerytalnego obowiązującego w wybranych państwach europejskich wraz z przeciętną wysokością emerytury w przeliczeniu na złotówki *2 oraz udziałem procentowym wydatków na żywność w uśrednionej wysokości emerytury.

Czytaj więcej...

Duże zadłużenia seniorów

Zadluzenie seniorow

Zadłużenie seniorów w Polsce w czasach pandemii *1

dr Joanna Plak-Warecka

Joanna Plak Warecka

Jak obrazują dane statystyczne, w 2020 r. zadłużenie osób w wieku 60+ wyniosło 71,2 mld zł. Są to zobowiązania z tytułu kredytów, kart kredytowych, wykorzystanych limitów debetowych. Seniorzy najchętniej korzystali z kredytów konsumpcyjnych.

Czytaj więcej...

Podkategorie