Dolny Śląsk - Seniorzy część I

niezbednik seniora wroclaw 1

Seniorzy w województwie dolnośląskim

cz. I

dr Joanna Plak-Warecka

Kolejny cykl artykułów poświęconych ofercie instytucjonalnej i usługom dla seniorów w poszczególnych województwach, dotyczy województwa dolnośląskiego. W I części cyklu dolnośląskiego zostaną omówione wybrane inicjatywy, wydarzenia kulturalne i przedsięwzięcia realizowane na rzecz starszych osób zamieszkujących we Wrocławiu i okolicach.

Czytaj więcej...

Dolny Śląsk - Seniorzy część II

Seniorzy w województwie dolnośląskim

Cz.II

dr Joanna Plak – Warecka

Joanna Plak

Seniorzy mieszkający w województwie dolnośląskim mogą skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez organizacje pozarządowe, do których zalicza się Fundacja Aktywny Senior. Fundacja realizuje szereg działań mających na celu poprawę jakości życia seniorów, poprzez realizację projektów w zakresie nauki, edukacji i wychowania, w tym kształcenia przez całe życie. Projekty są realizowane w obszarach tematycznych: promocja wolontariatu na rzecz seniorów i wśród seniorów, aktywizacja seniorów i włączenie ich w działania społeczności lokalnej, zwalczanie stereotypów i przejawów dyskryminacji seniorów w rożnych dziedzinach życia, w tym na rynku pracy. Fundacja realizuje projekty o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym (przykładem jest Erasmus +), współpracując z uczelniami, instytucjami badawczymi, innymi organizacjami pozarządowymi.

Czytaj więcej...

Alkoholizm w podeszłym wieku

 alcoholic alkoholizm

Alkoholizm – wstydliwy problem seniorów.

dr Joanna Plak-Warecka

Alkoholizm jest chorobą bardzo „sprawiedliwą”. Może dotknąć każdego, bez względu na płeć, wiek, status na rynku pracy. Pandemia nasiliła to zjawisko i przyczyniła się do wzrostu odsetka osób nadużywających alkohol, także wśród seniorów.

Czytaj więcej...

Partner na jesień życia

 Szczesliwa para

Dojrzała miłość. Gdzie można znaleźć partnera na jesień życia?

dr Joanna Plak-Warecka

Miłość można spotkać w najmniej oczekiwanym momencie życia, w miejscu które teoretycznie nie sprzyja romantycznym spotkaniom. Gdzie jej szukać, aby znaleźć? W niniejszym artykule znajdzie się kilka podpowiedzi.

Czytaj więcej...

Miłość w starszym wieku - 60+

Na spacerze

Fakty i mity randkowania seniorów

dr Joanna Plak-Warecka

Jak dowodzą statystyki z roku na rok coraz więcej seniorów jest zainteresowanych zawieraniem nowych znajomości o podłożu romantycznym. Rośnie liczba portali randkowych dedykowana osobom w wieku 50+; pojawiają się programy telewizyjne im dedykowane, jak Sanatorium Miłości. Rynek usług matrymonialnych dla seniorów rozkwita. Jakimi rządzi się zasadami?

Czytaj więcej...

Aktywność seksualna seniorów

erotica trzy roze 1

Senior aktywny seksualnie – jak podnieść libido i zwiększyć potencję.

dr Joanna Plak – Warecka

Współcześni seniorzy są głodni życia i to w każdym jego wymiarze. Chcą nie tylko podróżować czy uprawiać sporty, ale także chcą uprawiać seks do późnej starości. Często w realizacji tej ostatniej potrzeby przeszkadza stan zdrowia i tutaj naprzeciw wychodzi współczesna medycyna, która skutecznie pomaga w wielu przypadkach, sprawiając że seniorzy mogą bardzo długo cieszyć się udanym życiem seksualnym.

Czytaj więcej...

Samotni seniorzy - współczesne swatki - jak i gdzie szukać

Kobieta po przejsciach lake

Portale randkowe dla seniorów

dr Joanna Plak-Warecka

W dzisiejszych, trudnych czasach, czasach lockdownu, izolacji, osamotnienia, potrzeba kontaktu i znalezienia bliskiej osoby zyskuje na znaczeniu. Trudniej to zrobić w sposób tradycyjny, bo strach, bo ograniczenia, więc wiele osób przenosi swoją aktywność do Internetu. Nie inaczej jest w przypadku seniorów.

Czytaj więcej...

Seniorzy na Podkarpaciu - cz. I

 DPS Glinik 1

Seniorzy w województwie podkarpackim

Cz. I

dr Joanna Plak-Warecka

Piąta część informatora, poświęconego działaniom realizowanym na rzecz seniorów w poszczególnych województwach, jest dedykowana regionowi podkarpackiemu. W niniejszym artykule zostaną zaprezentowane informacje na temat wybranych form wsparcia instytucjonalnego (DPS) dla seniorów zamieszkujących na Podkarpaciu.

Czytaj więcej...

Podkategorie