Jak zostać modelem 50 plus?

Silver models

Praca w modelingu w wieku 50+

dr Joanna Plak-Warecka

W modelingu, podobnie jak w sporcie uważa się, że osiągnięcie pewnego wieku (30 lat+ ) sprawia, że dana osoba przechodzi na „modelingową emeryturę” i nie jest już atrakcyjna dla Zleceniodawców. Z jednej strony takie stereotypowe postrzeganie dojrzałych modeli i modelek jest dosyć powszechne w modeligowym świecie, z drugiej - wzrasta zapotrzebowanie na modeli mocno dojrzałych.

Czytaj więcej...

Wróżka zawsze prawdę Ci powie

tarot magia 

Rozmawiamy z dr Joanną Plak-Warecką, naukowcem, badaczką, specjalistką polityki senioralnej i kwestii społecznych, autorką książek i wielu artykułów o systemach emerytalnych i innych zagadnieniach społecznych i ekonomicznych, ekspertką merytoryczną w projektach współfinansowanych ze środków unijnych. Obecnie jest zatrudniona w Instytucie Badań Edukacyjnych na stanowisku eksperta merytorycznego.

Czytaj więcej...

Fazy przechodzenia na emeryturę

Wesole seniorki

Fazy przechodzenia na emeryturę według Roberta Atchleya *1

dr Joanna Plak-Warecka

Koncepcja „faz przechodzenia na emeryturę”, opracowana przez wybitnego gerontologa, to gotowe scenariusze zachowań adpatacyjnych, związanych z tym procesem. Warto podkreślić, że są to procesy indywidualne i nie każda osoba musi przejść przez wszystkie opisywane etapy.

Czytaj więcej...

Kino dla Seniorów z Seniorami

Kino kurtyna

Senior w głównej roli w filmie i serialu.

dr Joanna Plak-Warecka

Seniorzy są coraz bardziej zauważalni w przestrzeni społecznej. Po wątek osób starszych sięgają twórcy filmów i seriali. Co ważne seniorzy nie są przedstawiani stereotypowo, jako schorowane i osamotnione osoby, potrzebujące wsparcia innych, a wręcz przeciwnie. Bohaterowie, o których wspominam są aktywni, inteligentni i sprytni, a pomysłowości mógłby im pozazdrościć niejeden młody człowiek.

Czytaj więcej...

Małżeństwo w wieku 50+

Ceremonia slubna

Ponowne małżeństwa seniorów w Polsce.

dr Joanna Plak-Warecka

Małżeństwa mocno dojrzałych osób, mimo że coraz bardziej popularne, wciąż budzą kontrowersje w polskim społeczeństwie. A przecież seniorzy chcą kochać i być kochani. I tą potrzebę dostrzega rynek.

Czytaj więcej...

Testy sprawności dla Seniorów

Manualne zdolnosci 1

Testy oceniające sprawność seniora – test sprawności ruchowej dłoni *1.

Test sprawności ruchowej dłoni jest przeznaczony dla osób w wieku 65+, u których widoczne jest drżenie rąk, skłonność do upadków, spowolnienie. Służy on do wstępnej, samodzielnej oceny sprawności ruchowej na podstawie ruchów dłoni. Badanie jest wykonywane w pozycji siedzącej, z wykorzystaniem aplikacji dostępnej na tablecie (wymagany jest sprzęt z przekątną ekranu minimum 10’’).

Czytaj więcej...

Bezpłatne badania dla Seniorów

Pakiet badań dla seniora – opcja bezpłatna

dr Joanna Plak- Warecka

doctor lekarz OC

Osoby, które skończyły 40 lat (górna granica wieku to 65 lat), mają możliwość skorzystania z badań dostępnych w ramach programu pn. „Profilaktyka 40 PLUS”. *1 Badania są dedykowane pacjentom, którzy nie korzystali wcześniej z Programu lub korzystali, ale minęło minimum 12 miesięcy od pierwszych badań. Aby przystąpić do Programu, należy uzupełnić ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta lub w aplikacji moje IKP lub poprzez dedykowaną infolinię – w godzinach 8.00-18.00 (+48 800 100 101) lub w przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, która realizuje „Profilaktykę 40 Plus”.

Czytaj więcej...

Mieszkania dla seniorów

Smat dom senior

Smart dom dla seniora

Smart dom, czyli dom inteligentny to taki dom, w którym senior będzie mógł się czuć bezpiecznie i który umożliwi mu pozostanie w dobrze sobie znanej przestrzeni jak najdłużej będzie to możliwe. Taki dom będzie wspierał seniora w codziennym funkcjonowaniu, ułatwiał my wykonywanie codziennych czynności, zwiększał jakość jego funkcjonowania i sprawiał, że środowisko domowe będzie dla niego przyjazne i bezpieczne.

Czytaj więcej...

Podkategorie