Noworoczne rozmyślania:)

Zaduma noworoczna

Kiedyś  cieli nas na kasie, a dziś? Dziś kantują nas na czasie. Nowy Rok, przełom, postanowienia, wszystko to skłania nas do refleksji. Co by tu jeszcze zmienić ? Ano najlepiej nic lub wrócić do korzeni. A czemu? Bo to wszystko, proszę Pana, kant, naciąganie. A co jest tym kantem? Ano mamienie nas, że możemy cofnąć czas, odzyskać urodę, że powinniśmy to i owo. 

Z każdego kąta, a może raczej konta FB wyziera jakiś naganiacz diety, automasaży. Same kołcze zewsząd wyzierają.

Czytaj więcej...

Dlaczego ochota na seks maleje z wiekiem? Jak temu zaradzić?

Czlowiek smutek man

Niby wszyscy wiedzą, że seks zaczyna się w głowie, ale jak przyjdzie co do czego to tylko wzajemne pretensje, że nie hula, jak hulało. Mało tego, już młode mężatki są nadęte i odęte, że on to się nie stara, a młodzi żonkosie, że już jej się nie chce. Można by sądzić, że problem dotyczy i młodych i starych.

W pewnym sensie owszem, ale młodym brak cierpliwości, wyrozumiałości i co nie bez znaczenia, doświadczenia w tej materii. Doświadczenie pozwala nam lepiej zrozumieć dlaczego nam/wam się nie układa.

Czytaj więcej...

Ruda Kura Augustów - 2021 rok

Ruda kura Augustow

Musze, bo się uduszę a raczej nie muszę, bo nikt mnie nie wynajął, nie zapłaci mi, nie przekabacił, ale...Ruda Kura w Augustowie wymiata! 

A od początku to było tak... Kartacze badziewiaste, których właścicieli pominę, żeby im wstydu nie robić dały nam nieźle w kość. Odmrażane, gumiaste, a wszystko na oleju, który pamięta czasy  PRL-u. Można, się było zrazić kolejny raz do jadania w miejscach publicznych, bo niemal  zawsze  flejowata lub skąpa ręka właściciela spaskudzi jedzenie. Albo stare albo marne  produkty albo smaku nie widziało albo drogo i nijako. Jednak głupi ma zawsze szczęście i nam się  fertnęło. 

Czytaj więcej...

Dlaczego tak trudno zakochać się po 50?

man czlowiek rzezba

A trudno, że hej. Człowiek już wszystko zna i widział i trzeba by księcia na białym koniu lub samej Zośki Loren, żeby serce drgnęło. Nie ma co się tu oszukiwać, że każdy może się podobać. Może, ale pod wieloma warunkami. Po pierwsze primo w dojrzałym wieku należy być schludnym. To warunek konieczny, wszystko wyprane, wyprasowane, oddech świeży bez resztek jedzenia w zakamarkach sztuki stomatologicznej, zadbane dłonie i zawsze czyste włosy.

Czytaj więcej...

Życie intymne po menopauzie

black nude

Syty głodnego nie zrozumie, oj nie... Ostatnio czytałam ankietę dotyczącą seksu po menopauzie. Połowa respondentek odpowiadała, że po to już i bez seksu można i nawet nie pamięta co to takiego a druga połowa, że może i można bez seksu, ale po jakiego diabła, skoro to najpiękniejsza część życia. W teorii zapewne, w pierwszych  miesiącach związku i owszem. Ale czy seks dojrzały jest taki rzeczywiście dojrzały? Gdyby tylko ludzie chcieli to mogłaby to być cudowna odskocznia do późnej staroście, ale na przeszkodzie stoją nam fizjologia, psychika, pęd życia i zaszłości.

Czytaj więcej...

Fantazje erotyczne po 50

erotica trzy roze 1

I będę się z Tobą kochać, dopóki śmierć nas nie rozłączy. Seks, seks, seks. Na reklamach, w reklamach, między wierszami. Kasa i seks, jak świat światem to wszystko na tym i o tym. No i git.  Taka natura i tak ma być, ale nie zawsze jest tak różowo.  Każdy nowoczesny mężczyzna ma wiele rozumienia dla kobiety, która po porodzie  nie w głowie ma  odkrywanie kolejnych tajemnic alkowy. W euforii obydwoje odkrywają tajemnice rodzicielstwa a  na plan dalszy schodzą sprawy łóżkowe. 

Czytaj więcej...

Francja elegancja

fashion Francja elegancja
Można oczywiście bojkotować konwenanse i dresscode, ale bez tego to jak bez ręki. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość wymiata. 
Oczywiście mało kiedy przyda nam się wiedza, że okulary przechowywane na głowie to siara i ich jedyne miejsce to etui. Równie archaiczna zdaje sie być zasada, że w pracy nie uchodzi kobiecie mieć pomarańczowo-fioletowych paznokci czy świecić gołą łydką po oczach czy wystawiać choćby najpiękniejsze paluchy z sandałów.
Czytaj więcej...

Bród, smród, ale nie ubóstwo, bo klient bogatszy.

Smietnik garbage

Za każdym razem kiedy wracam do miasta z odosobnienia w głuszy, widzę tony śmieci zalegające trawniki, skwery, przyblokowe ogródki. W pandemii nasila się to zjawisko niemal z każdym tygodniem. Ogólny tumiwisizm zawitał  do naszych drzwi. Kilka tygodni temu powitało mnie miasto  dziesiątkami zjawiskowo piękną ferią barw. Z targowiska, a rozmiar tego targowiska był „ciechorobcia” i jeszcze trochę, cudem „wyfrunęły” reklamówki. I unosiły się nad autostradą wirując niczym płatki śniegu. Zielone, różowe, białe, niebieskie. Pastelowa uczta dla oczu.

Czytaj więcej...

Majówka - jak wypoczywać

Majowka 2021

Odpoczywać Panie to trzeba umieć. Taki emeryt swego czasu to sobie w fotelu Kulisy czy Politykę czytał, prasę kolorową przeglądał i fajeczkę pykał. Miał czas pokontemplować otaczającą rzeczywistość, zastanowić się nad życiem  i śmiercią a już nade wszystko odwiedzić rodzinę i przyjaciół. Choćby w Krakowie czy Wrocławiu mieszkali. 

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2021 w lockdownie

Zajac wielkanocny 2021

Święta Wielkanocne wydają się nie być tak magiczne jak Boże Narodzenie. Półmrok i światło świec mieszają się z zapachem ciast i wszystko staje się niemal baśniowe.  Wszystko oprócz sporów, kłótni o to kogo zapraszamy i gdzie kto usiądzie  i dlaczego musze ci tyle razy powtarzać...

Wydaje mi się, że Wielkanoc jest bardziej dostojna a mniej bajkowa i całym frontem idzie nowe. Ileż to pań kupuje nowe kiecki, buty, zamawia fryzjera na ostatnią chwilę, żeby koafiura przetrwała do przybycia gości. No właśnie, ileż?

Czytaj więcej...