Nie od dziś wiadomo, że naturalna opalenizna jest najładniejsza. Jest ona ważnym elementem wyglądu zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Dlatego tak chętnie się opalamy, by nasze ciało nabrało pięknej, brązowej barwy, która sprawia, że lepiej się prezentujemy i wyglądamy na wypoczętych i…szczuplejszych. Nie należy jednak zapominać o zasadach, które są najważniejsze podczas opalania. Są to:
1) Nie opalamy się w godzinach między 11-15, wtedy bowiem słońce jest najbardziej szkodliwe, powoduje oparzenia, które w przyszłości mogą prowadzić do powstawania nowotworów.
2) Chronimy przed słońcem wrażliwe partie ciała, znamiona i zmiany skórne.
3) Nie opalamy się bez kremu z odpowiednim filtrem, który dobrany jest do rodzaju karnacji. Jeżeli niewłaściwie dobierzemy faktor SPF, nawet pomimo zastosowania kremu, będziemy poparzeni po dłuższym przebywaniu na słońcu.
4)Nie używamy kosmetyków do opalania, które mamy z zeszłego roku, nawet jeżeli nie są przeterminowane. Ponieważ mają one po otwarciu kontakt z piaskiem, trawą, a także oddziałuje na nie słońce i ciepło, nie nadają się do użycia w kolejnym sezonie, ponieważ ich właściwości ochronne nie istnieją. Te przeterminowane trzeba bezwzględnie wyrzucić, bez względu na to, czy były wcześniej otwarte czy nie
5) Nie wystarczy jedno nałożenie kremu, ponieważ jego właściwości ochronne maleją. To samo tyczy się ponownego smarowania po zażyciu kąpieli, nawet jeżeli używamy wodoodpornego kremu, po wyjściu z wody trzeba posmarować się ponownie.
6) Unikaj zażywania leków oraz picia ziół na przykład dziurawca i melisy, które mogą powodować, że pod wpływem, światła słonecznego na Twoim ciele powstaną przebarwienia oraz plamy.
7) Chroń głowę przed słońcem, a także pij dużo wody, by zapobiec odwodnieniu i w konsekwencji - udarowi cieplnemu
8) Po opalaniu weź prysznic, zmyj z siebie resztki kremu do opalania i nasmaruj ciało balsamem regenerującym lub kojącym mleczkiem po opalaniu.
JS