Buszując w archiwach. Warsztaty dla seniorów i seniorek

Ilustrowanie wspomnień, tworzenie multimedialnych narracji, pobudzanie wyobraźni i pamięci. To wszystko jest możliwe dzięki materiałom odległym o jedno kliknięcie. Podczas warsztatu uczestnicy poznają największe publicznie dostępne archiwa oraz wspólnie zastanowią się, jak mogą wykorzystywać bogactwo zdigitalizowanych zasobów do stworzenia lub rozwinięcia swoich społeczno-kulturalnych projektów.

Na warsztat zapraszamy wszystkich seniorów i seniorki bez względu na stopień zaawansowania w obsłudze komputera.

Warsztat poprowadzi Anna Kuliberda , trenerka i działaczka społeczna; pasjonuje się internetem i tym, jak można go wykorzystać do projektów społeczno-kulturalnych. Pracuje w Fundacji Techsoup, gdzie zajmuje się upowszechnianiem nowych technologii w organizacjach pozarządowych oraz innowacjami.

Warsztat odbywa się w ramach festiwalu Kultura 2.0. organizowanego przez Narodowy Instytut Audiowizualny w Warszawie w siedzibie Instytutu przy ul. Wałbrzyskiej 3 / 5.

Warsztat jak i wstęp na cały festiwal są bezpłatne.

Aby wziąć udział w warsztacie należy wysłać zarejestrować się na festiwal oraz wysłać mejla na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem: imienia, nazwiska, adresu mailowego, telefonu kontaktowego, nazwy warsztatu oraz

Proszę napisać kilka słów o sobie

Dlaczego interesuje Pana/ Panią ten warsztat?

Jak ocenia Pan/Pani swoje umiejętności komputerowe

1. Sam/a nigdy nie używam komputera, zawsze mi ktoś w tym pomaga.

2. Sam/a korzystam z e-maila i przeglądam strony internetowe, korzystam ze Skype.

3. Prowadzę własnego bloga/ własną stronę internetową.

4. W internecie stale poszukuję nowinek, bawi mnie i nie mogę się od niego oderwać.

5. Wszystko, co powyżej, a nawet więcej.

Czy zamierza Pan/Pani uczestniczyć w warsztatach używając własnego laptopa?

W tym roku głównym tematem festiwalu Kultura 2.0 jest partycypacyjny wymiar kultury powiązany z rozwojem technologicznym i informacyjnym. Jak kultura zapośredniczona przez technologię może działać na rzecz obywatelskości? Jak społeczności mogą włączać się w tworzenie i twórcze przekształcenie swoich zasobów kulturowych? Jak obywatelskość sprawdza się w sztuce? Jakie prawo do treści kultury ma obywatel? Festiwal kierowany jest do pracowników publicznych instytucji kultury (w tym domów kultury, muzeów i bibliotek), organizacji pozarządowych, nauczycieli, aktywistów i działaczy kulturalnych, artystów, a także teoretyków kultury, osób zainteresowanych rozwiązaniami interaktywnymi oraz przedstawicieli branży IT.

Wydarzenia festiwalu pogrupowane są w 3 ścieżki tematyczne: Obywatel 2.0 w kulturze, Archiwa społeczne oraz Sztuka dla obywatelskości.

Zapraszamy do udziału w wykładach, seminariach, warsztatach, akcjach oraz wystawie Wejdź na poziom 2.0. Cały program dostępny jest na stronie www.kultura20.pl