Silvoterapia

Silvoterapia – jest to metoda terapeutyczna oparta na kontakcie z przyrodą, poprzez spacery, wspólne zbieranie kwiatów, szyszek,

Czytaj więcej...

Choreoterapia

Choreoterapia – jest to terapia tańcem, w trakcie której następuje zwiększenie świadomości własnego ciała, istnieje przestrzeń na rozładowania emocji.

Czytaj więcej...

Teatroterapia

Teatroterapia - może występować w formie biernej (oglądanie spektakli i dyskusja na ich temat) lub w formie czynnej (seniorzy odgrywają określone role).

Czytaj więcej...

Muzykoterapia

Muzykoterapia – jest jedną z technik arteterapii, polegającą na leczeniu poprzez kontakt z odpowiednio dobraną muzyką, w znacznej mierze służy poprawie nastroju i działa motywująco na seniorów.

Czytaj więcej...

Arteterapia

Arteterapia - polega na wykorzystaniu w celach leczniczych różnych rodzajów sztuki, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie zdolności

Czytaj więcej...

Socjoterapia

Socjoterapia – ma na celu korektę zaburzeń ruchowych, zachowania i zaburzeń emocjonalnych. Jej celem jest zapobieganie izolacji osoby będącej w terapii.

Czytaj więcej...

Ergoterapia

Ergoterapia – terapia polegająca na leczeniu pracą, podczas której poprzez dobór odpowiednich zadań można wpływać usprawniająco na pacjenta,

Czytaj więcej...

Renta dożywotnia

Renta dożywotnia jest produktem, adresowanym do seniorów, którzy ukończyli 65 lat i posiadają prawo własności do nieruchomości. Umowa jest sporządzana w formie aktu notarialnego.

Czytaj więcej...

Vishing

Vishing – polega na podszywaniu się pod instytucję, firmę, urząd w celu wyłudzenia poufnych danych, takich jak: login i hasło do kont bankowych, numer karty kredytowej, numer PESEL.

Czytaj więcej...

Phishing

Phishing – polega na podszywaniu się pod instytucję, firmę, urząd w celu wyłudzenia poufnych danych, takich jak: login i hasło do kont bankowych, numer karty kredytowej, numer PESEL.

Czytaj więcej...

Syllogomania

Syllogomania – jest to zaburzenie natury psychicznej, które polega na obsesyjnym gromadzeniu zbędnych, bezwartościowych rzeczy (stare gazety, puste plastikowe opakowania, puste puszki, stare ubrania, itp.).

Czytaj więcej...