Uniwersytet w Würzburgu i Uniwersytet Nottingham Trent na zlecenie Kaspersky Lab postanowiło sprawdzić ile czasu mężczyźni i kobiety są w stanie wytrzymać bez sięgania po telefon w sytuacji oczekiwania na coś. Okazało się, że to mężczyźni są mniej odporni na chwilową nudę niż kobiety. Średni wynik to 44 sekundy.
Naukowcy z Uniwersytetu w Würzburgu i Uniwersytetu Nottingham Trent na zlecenie Kaspersky Lab sprawdzali czy dzisiaj ludzie są w stanie wytrzymać bez telefonu komórkowego. Uczestnicy badania przebywali w poczekalni, a naukowcy sprawdzali po jakim czasie sięgną po telefon. Średnia wyniosła 44 sekundy, ale w przypadku mężczyzn było to zaledwie 21 sekund, zaś kobiety wytrzymały aż 57 sekund.
Po dziesięciu minutach mieli odpowiedzieć ile czasu ich zdaniem minęło zanim sięgnęli po telefon. Większość odpowiedzi oscylowała wokół 2-3 minut, co oznacza rozbieżność w postrzeganiu czasu a rzeczywistości przez użytkowników telefonów. Naukowcy twierdzą, że przyczyną tego jest syndrom FOMO, czyli obawa, że coś nas ominie i większość uczestników badania przyznała się, że pojawia się u nich taka obawa. Badanie pokazało również, że częstsze używanie telefonu komórkowego wiąże się e zwiększonym odczuwaniem stresu.
JS