Co warto spakować do apteczki wakacyjnej?

wakacyjna apteczka

Wyjeżdżając na wakacje, chcemy, żeby urlop był pełen wrażeń i dostarczył wielu wspaniałych wspomnień. Wiele osób do wakacyjnego wypoczynku przygotowuje się z wyprzedzeniem pamiętając, żeby spakować stroje kąpielowe, wygodne buty, kosmetyki czy aparat do robienia zdjęć. Czasem zapomina się jednak o tym, co najważniejsze, czyli o bezpieczeństwie.

Czytaj więcej...

Zdrowe nawyki, które pomogą ci zmniejszyć parcie na mocz

 zdrowe nawyki

Częste parcie na mocz może być uciążliwe i wpływać na codzienne funkcjonowanie. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją zdrowe nawyki, które mogą pomóc w zmniejszeniu tego problemu. W tym artykule omówimy kilka kluczowych aspektów, które warto wziąć pod uwagę w celu poprawy kondycji układu moczowego.

Czytaj więcej...

Terapia wodna. Jak woda termalna wpływa na skuteczność rehabilitacji i regeneracji

woda

Kompleksy basenowe zasilane wodą termalną wciąż uchodzą przede wszystkim za miejsca rekreacji i rozrywki. Przybywa natomiast osób, które zażywają kąpieli termalnych w celach zdrowotnych. Dotyczy to nie tylko seniorów, ale też osób młodych, które mają różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, kontuzje, zauważają też u siebie zaburzenia psychiczne czy problemy dermatologiczne.

Czytaj więcej...

Jak wybrać idealny koc na fotel?

koc

Koce na fotele to nie tylko praktyczne dodatki do salonu czy sypialni, ale także świetny sposób na stworzenie przytulnej i stylowej atmosfery w domu. Koce mogą służyć jako narzuty, pledy, kapy lub po prostu jako ciepłe okrycie na chłodne wieczory.

Czytaj więcej...

Jak ogrzać wodę w altance?

vertigo zabudowa lazienka

W domku letniskowym czy działkowej altanie mamy do dyspozycji małą przestrzeń. Dlatego stały dostęp do ciepłej wody może zapewnić pojemnościowy ogrzewacz, który ma płaski kształt i może być zainstalowany w poziomie lub pionie. Dzięki 2 zbiornikom i 2 grzałkom ceramicznym, a także sterowaniu za pomocą aplikacji mobilnej, bez przeszkód umyjemy się lub weźmiemy prysznic podczas wypoczynku na działce.

Czytaj więcej...

Kuchnia przyjazna dla seniorów

garnek na kuchni

Dużo mówi się o tym, jak zaprojektować kuchnię, by sprostała oczekiwaniom młodych rodziców lub par dopiero wkraczających w dorosły świat. Rzadko wspomina się jednak o potrzebach osób starszych, których zdrowie nie zawsze pozwala na całkowitą sprawność ruchową. Jak urządzić kuchnię, by stała się przyjazna dla starszych domowników?

Nie da się ukryć, że niezależnie od wieku domowników kuchnia jest sercem domu. To wnętrze, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Czytaj więcej...

Biała bułeczka czy grahamka?

Chleb razowy 1

Zdrowe menu - Biała bułeczka czy grahamka? Czyli co dobrego drzemie w pełnym ziarnie i czy białe pieczywo naprawdę jest takie złe?

Przeprowadzone w 2010-2011 r. badania dotyczące żywienia dzieci w wieku 1-3 w Polsce *1 ujawniły szereg nieprawidłowości, związanych z dietą najmłodszych. Aż 55% badanych dzieci miało nieprawidłowy wskaźnik masy ciała (BMI), z czego połowa wykazywała nadmiar masy ciała, a połowa niedobór. Dzieci jadły za mało produktów pełnoziarnistych, warzyw i mleka, za dużo zaś mięsa i wędlin.

Czytaj więcej...

Jak ułatwić sobie e-zakupy?

kobieta z laptop

Wszyscy bez wyjątków chcemy za nasze zakupy zapłacić jak najmniej. Gdy kupujemy 1 produkt możemy łatwo porównać jego cenę, jednak problem zaczyna się, gdy na naszej liście jest więcej pozycji. Dlatego mozolnie porównujemy w kilku e-sklepach, ile zapłacimy w każdym z nich za cały koszyk. Stworzono narzędzie, które automatycznie porówna za nas wartość całego zamówienia, a na końcu przeniesie do wybranego sklepu. 

Czytaj więcej...

Savoir-vivre w Internecie

Praca laptop 1

Netykieta – co wypada, a czego nie wypada robić w sieci?

Seniorzy to całkiem duża grupa użytkowników internetu – nie boimy się już nowych innowacji, wiemy, jak sprawdzić najważniejsze informacje, skądś wziąć przepis, jak komentować posty na Facebooku i porozmawiać przez Skype. Czy jednak na pewno znamy zasady netykiety, czyli internetowego savoir-vivre? Przeczytaj i sprawdź się!

Czytaj więcej...